Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Midi v Cubase

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 12:21 pm    Předmět: Midi v Cubase Citovat

Zdravím všechny
Mám malý problém. Vytvořím si kytarový part v Guitar Pro a ten převedu na midi. Když jej naimportuji do Cubase jako midi stopu a použiji na ni Hypersonic a změním nástroj např na Grand piano hned po zastavení se mi nástroj v Hyper změní na nějaký bazmecht který nechci.
absolutně nevím jak stoho ven, dělá mi to paskvily.
Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 3:22 pm    Předmět: :-) Citovat

Řekl bych, že už skoro klasická otázka a folklór Wink pravděpodobně se blbě vysílá Změna Programu/Volba Banku. Doporučuji do MIDI stopy na začátek tyto MIDI eventy (teoreticky by mohl stačit jen Program Change) ručně doplnit se správným číslem (=požadovaným zvukem) nástroje v rámci Hypersonic. Případně v Preferencích zrušit volbu typu "MIDI reset on stop" nebo tak něco...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem s tím taky problémy. Řeším to tak, že si kliknu na ten dany event v te stope zvolim midi a list editor. Tak si nechas zobrazit jen program change a vsechny ty midi udalosti smazes. Nezapomen smazat taky takovy event utrzek hned na zacatku te stopy, v nem se taky skryvaji nebezpecne zmeny programu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Ted jsem se setkal s timto problemem znovu, tak jsem jako vzdycky vymazal vsechny eventy krome NOTE u vsech midi stop z guitar pro a zmena hlasitosti se po zastaveni zase vratila na puvodni misto. Uz nevim co s tim...davno jsem si myslel, ze jsem ten problem vyresil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 9:19 am    Předmět: :-) Citovat

Kubo, někde tuším v Preferences se nastavuje, zdali po "Stop" vyslat i MIDI reset nebo tak něco......mrkni. Osobně ale dělám s MIDI zásadně tak, že na začátku každé MIDI stopy mám krátký blok základního nastavení všech eventů, což má výhodu v tom, že (he-li aktivováno Chase Events) vždycky vím, co mi z které stopy hraje a proč Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Doufám že jsem tento problém už definitivně vyřešil. Nejprve je třeba kliknout někde do projektu, dát ctrl+A ... tím se označí úplně všechny eventy, pak otevřít list editor přes nabídku MIDI a smazat všechny program change. Pokud pak člověk není tupý jako já, tak si u všech stop VYPNE ZELENÉ TLAČÍTKO READ AUTOMATIZATION Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 4:18 pm    Předmět: :-) Citovat

Checheche Laughing

To je dobrý, takže když to shrnu, řešení jsou 2: jedno to tvoje a jedno to moje (IMHO jediné správné pokud se chce někdo zabývat MIDI).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 5:45 pm    Předmět: Citovat

chlapi Díky moc, po dlouhé době jsem se zde zastavil, adikes jde to.
Sice Pyplačka, ale budiž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com