Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase 5 Full Version - problem s Reverb-REVerence plug-inem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lesha



Založen: 25.4.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Ballymena , UK

PříspěvekZaslal: ne duben 25, 2010 1:45 pm    Předmět: Cubase 5 Full Version - problem s Reverb-REVerence plug-inem Citovat

Zdravim Vas lidi,
Jsem v programu Cubase a tak celkove v tvorbe hudby docela zacatecnik, Cubase 5 mam uz asi pul roku a od jiste doby se mi zacal vyskytovat problem s Reverb plug-iny a to prevazne s REVerence.Program jsem uz zkousel reinstalovat a vzdy se objevi ta sama chyba. Byl bych byl moc vdecny, kdyby mi nekdo z Vas zkusil poradit Wink Cubase 5 mam updatovany, zadne nove plug-iny jsem neinstaloval, da se rict, ze je to nezmeneno. V projektech pozivam REVerence docela casto a do jiste doby jede, prijde mi jakoby necemu vadilo vetsi mnozstvi techto plug-inu v jednom projektu a tak se stane, ze kdyz ho pridavam napr. po pate, ze mi vyskoci hlaseni: "Vyskytl se vazny problem, ulozte a ukoncete aplikaci......" .. pritom rozevru-li si REVerence, ktery byl uz predtim pridany, normalne funguje.. Tak jsem z toho trochu vedle.
Jestli nekdo vite jak z toho ven, prosim napiste, predem diky Lesa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: po duben 26, 2010 7:45 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jak je na tom zatížení ASIO ovladače (měřák vlevo na Transport baru)? Neskočí tam někdy červená? 5 REVerence, to už pro některé počítače může být docela zátěž...

A o jaký jde počítač, jaký operační systém (XP/Vista/7; 32/64-bit)? Jakou máte zvukovou kartu, máte ASIO ovladač?

A pochopitelně_ máte poslední update Cubase 5.1.1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 26, 2010 9:57 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

ne že bych znal řešení Vašeho problému, ale přesto se chci zeptat: opravdu potřebujete tolik instancí tohoto zabijáka procesoru v jednom projektu? Reverbové pluginy se obvykle nepoužívají jako insert-efekty, nýbrž jako send-efekty. Typické použití je tedy takové, že REVerence dáte do efektového kanálu (FX Channel), do nějž pomocí sendů nasměrujete více - případně všechny - audio kanály. Úrovní příslušného sendu pak ovlivňujete úroveň reverbu na daném kanálu. Tímto způsobem si obvykle vystačíte s jedinou instancí REVerence. Jednotné nastavení parametrů REVerence pro všechny kanály má také své opodstatnění v tom, že obvykle je žádoucí, aby celý mix zněl jakoby z jednoho prostoru.

Jinak samozřejmě v hudební produkci žádná striktní pravidla neplatí a pokud vytváříte hudbu typu Enya, pak je možná pět instancí REVerence málo Smile Jen jsem chtěl nastínit typický způsob použití tohoto pluginu.

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 7:37 am    Předmět: :-) Citovat

Správně Mílo - ale pokud potřebuješ jiná nastavení pro různé stopy, tak musíš mít více instancí (což jsi vlastně naznačil tou Enyou Wink ). Krom toho lze plug-in Reverbu použít jako insert efekt pouze v případě, že má integrovaný ovladač dry/wet (nebo je záměr vůbec nepoužít původní zvuk a mít ve skladbě jen reverbovaný).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 7:56 am    Předmět: Citovat

Také v podstatě souhlasím, ač, sám to používám jinak. Wink Na každou stopu dám samostatný Reverb, ten ale počítá pouze Early Reflections (nejsem si ale jist, zda to REVerence umí), nikoliv další odrazy (tím se pochopitelně také sníží zátěž na procesor, když nemusí počítat celý dozvuk). Pomocí toho lokalizuji zvuk v prostoru. A pak už mám jeden společný prostor (nebo maximálně tak 4 na různé vrstvy) s kompletním dozvukem, který tvoří dojem samotného prostoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 8:54 am    Předmět: :-) Citovat

Zajímavý postup - někdy zkusím. Ale nevím o plug-inu Reverb, který by neobsahoval sekci ER (respektive by jí umožňoval vypnout).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

Umí to třeba Sonny Oxford Reverb (ten ale pochopitelně není konvoluční) a nebo AltiVerb (ten naopak konvoluční pochopitelně je). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 10:40 am    Předmět: :-) Citovat

Dix!

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lesha



Založen: 25.4.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Ballymena , UK

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

Diky moc za postrehy Wink
Jelikoz mam stale interni zvukovku pouzivam ovladac ASIO4ALL v2 a zatizeni vypada byt v poradku(drzi se tak na 10ti procentech).Ano Cubase mam updatovany, muj system popisuji nize Smile Prijde mi, ze je relativne vykonny, az na zminenou absenci zvukove karty, mozna to teda bude tim... K poctu REVerence plug-inu, ano vlastne potrebuji, snazim se o tvorbu elektronicke hudby a sice techna, a REVerence tomu zkratka dodava stavu. Se spolecnym kanalem je to dobry napad, ale vetsinou pouzivam jiny preset tak to zrejme nevyresi mou potiz..jsem v koncich Very Happy
_________________
PC:
-Procesor AMD Phenom(tm) II X3 720
-Paměť (RAM) 4,00 GB
-Grafika NVIDIA GeForce GTS 250
-Základní deska ASUS M4A79T Deluxe

-Windows 7 Ultimate 32bit
-Cubase 5.5.3
-Steinberg CI1 Audio Interface
-Yamaha HS50M
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 5:57 pm    Předmět: Citovat

Pokud má být Reverb použit jako tvůrčí zvukový efekt, pak si myslím, že není nutné používat na procesor náročné konvoluční Reverby. Naopak mám lepší zkušenost s jinými Reverby. Nabízejí více možností a i nereálných dozvuků (ačkoliv konvoluční už umí dnes také divy), jsou prostě tvárnější.

Co se týče té konfigurace – AMD není tak úplně dobrá volba. :-/ Intely jsou fakt lepší. Jaký je tam chipset? Jsou nainstalované ovladače přímo pro základní desku (nikoliv univerzální od Mixrosoftu), je provedená optimalizace systému?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 10:45 pm    Předmět: :-) Citovat

No tak potom se holt bude muset freezovat Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 7:19 am    Předmět: Citovat

Přesně tak. A unfreezovat, a znovu freezovat a unfreezovat... Smile Ten proces strašně prudí, ale na druhou stranu je to dobře vymyšlené pro řešení těchto problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lesha



Založen: 25.4.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Ballymena , UK

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 10:34 pm    Předmět: Citovat

Ohledne AMD uz mi to reklo par lidi Smile ja jsem ale spokojeny...ten chipset je AMD 790FX/SB750, ano ovladace mam updatovane od Asusu.
Myslite si, ze je mezi Intelem a AMD takovy rozdil, ze by mi to mohlo branit nebo nejak omezovat v produkci?
K te optimalizaci, muzete to upresnit prosim? Optimaliziovany system mam a to s Tune-Up Utilities 2010, ale urcite mate na mysli neco jineho Very Happy
Freezovat stopy a vyloucit tak, co tam zlobi? Nebo jak to myslite?
Dekuji za lidi jako vy, kteri nemusi, ale presto se snazi pomoci Smile
_________________
PC:
-Procesor AMD Phenom(tm) II X3 720
-Paměť (RAM) 4,00 GB
-Grafika NVIDIA GeForce GTS 250
-Základní deska ASUS M4A79T Deluxe

-Windows 7 Ultimate 32bit
-Cubase 5.5.3
-Steinberg CI1 Audio Interface
-Yamaha HS50M
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: st květen 05, 2010 4:32 am    Předmět: Citovat

No, nejde jen o AMD, ale v podstatě řadu dalších komponent. Jsou firmy, které staví specializované počítače, vyladěné na hudbu. A věřte, že to má smysl.

Freeování je proces, kdy de facto vyexportujete některé stopy jako dočasný WAV, který se pak přehrává. Tím se ušetří výpočetní výkon, protože není potřeba v reálném čase počítat virtuální nástroje nebo efekty. Takže se freezují stopy, které nejvíce zatěžují procesor – s nejnáročnějšími plug-in. Má to tu nevýhodu, že po freezování nemůžete data ve stopě upravovat. Ale zase ušetříte výkon počítače na jiné zpracování dat.

Co se optimalizace týče, měl jsem na mysli vypnutí všech automatizací v systému (automatické vypínání disku, zapínání šetřičů, vypnutí zbytečně běžících aplikací na pozadí – antivit, FireWall a další podobné ochrany – vypnutí všeho, co se hýbe a nemusí se hýbat– zbytečná zátěž systému, atd., atd.) Něco je napsáno třeba tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com