Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Automatické ukládání wav souborů z multitracku.. Zakázání?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:21 pm    Předmět: Automatické ukládání wav souborů z multitracku.. Zakázání? Citovat

Zdravím,
zajímalo by mě, jestli jde nějakým způsobem nastavit, když nahrávám a a výsledek se mi nelíbí a stopu chci nahrát znovu, tak aby se mi ta nepovedená neuložila do kořenové složky projektu.. Jde to nějakým zůsobem nastavit?? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:28 pm    Předmět: :-) Citovat

Stačí při označeném audio eventu stisknout CTRL+BkSp a potvrdit "Permanently delete audio?" jako YES; WAV se z disku smaže.

Krom toho je rozhodně dobré (a i vstupní dialog se na to ptá!) zadat složku pro audio soubory v projektu vytvářené, nedělá si tak člověk maglajz na disku hned od začátku.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:33 pm    Předmět: Citovat

TAk jsem skusil zktarku ctrl+bacspace po té co označím stopu.. A ta nefunguje. Pouze samotný backspace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 3:37 pm    Předmět: :-( Citovat

Píšu EVENT nebo PART - o stopě jsem nic nepsal Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:29 am    Předmět: Citovat

Já bych spíš potřeboval nějak docílit toho, když dám nepovedenou stopu smazat kl. "delete" tak aby se mi ani už neuložila do kořenové složky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 4:19 pm    Předmět: :-) Citovat

Doporučoval bych si moc nevymýšlet a používat to, co je k dispozici a funkční... No možná by to šlo předělat v Preferences, aby klávesa "Del" dělala totéž co "CTRL + BkSp".

Jo a případně jde udělat i to, že se smaže stopa, otevře se Audio Pool a vybere volba Erase Unused. Smaže se tak veškeré audio ze složky projektu, které není použito.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 4:57 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Doporučoval bych si moc nevymýšlet a používat to, co je k dispozici a funkční... No možná by to šlo předělat v Preferences, aby klávesa "Del" dělala totéž co "CTRL + BkSp".

Jo a případně jde udělat i to, že se smaže stopa, otevře se Audio Pool a vybere volba Erase Unused. Smaže se tak veškeré audio ze složky projektu, které není použito.

P.

V audio pool jsem ukoušel promazávat nepoužité soubory a funguje to dobře..
Nicméně to co jsi psal o tom přenastavení klávesy delete aby dělala to co dělá ctrl+backspace by se mi líbilo o dost víc Wink Kde bych konkrétně tyhle možnosti mohl najít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 8:46 pm    Předmět: :-) Citovat

Projdi si v Preferences stránku s klávesovými zkratkami (Keyboard Shortcuts nebo Hot Keys). Tam se případně dá udělat předefinice z defaultního nastavení. Jestli to jde i pro tuto funkčnost ovšem netuším.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 11:19 pm    Předmět: Citovat

pavlii: Jo, díky už jsem to našel, tak si s tím trochu pohraju..
Ještě mě zajímá jedna věc.. Vím, že freezování je nějaké exportování stop do wav a následně se tyto stopy vracej do projektu a tim se šetří procák..
Jak se to přesně dělá? Je nějakej speciální nástroj na to "freezování"
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 8:38 am    Předmět: :-) Citovat

Tvoje lenost je nebetyčná Laughing jen se začti do manuálu, ono to neuškodí....

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 10:51 am    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Tvoje lenost je nebetyčná Laughing jen se začti do manuálu, ono to neuškodí....

P.

Ale moje znalost angličtiny mi v tom brání, jinak už bych se dávno zažíral to mi věř Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 8:23 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
to nahrazení Delete za Ctrl+BackSpace bych osobně opravdu nedoporučil. Delete se používá i pro mazání mnoha dalších událostí, nemuselo by to pak fungovat. Pokud si to takhle nastavíte a nepůjde vám pak klávesovou zkratkou smazat stopa nebo MIDI událost nebo cokoliv jiného, nebude se čemu divit. Wink

Freeze je dočasné vyexportování stopy do audio souboru. Ve stopě (ať již je Instrument nebo Audio) se nadále zobrazují původní data, ale přehráván je nový audio soubor. Výsledek je, že nejsou procesorem počítány plug-iny (ať efekty nebo virtuální nástroje) a tím pádem se šetří procesor. Najdete to u každé stopy (Audio nebo Instruments) v levé části okna (Inspector). Je tam tlačítko vločky. Je to v sadě tlačítek Mute, Solo, Arm Rec, atd. Ale pozor, NENÍ to v Mixeru, jen v tom Inspectoru. okno se vás pak na cosi zeptá "...tail". Je to "ocas", tedy o kolik delší má být vyexportovaný audio soubor, než jak jsou dlouhé regiony ve stopě. Má to smysl, pokud máte na stopě dlouhý Reverb nebo Echa, aby byl závěr vyexportován i s dokončením Reverbu nebo se všemi odrazy Echa. Defaultní hodnota je myslím 5s, což často stačí, pokud nemáte nějaké extrémní Echo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 2:55 pm    Předmět: Citovat

MAJ: Paráda, děkuji za cenné info Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com