Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Export. .. Jak Hurvinek valku?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jz77f



Založen: 2.2.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 10:33 am    Předmět: Export. .. Jak Hurvinek valku? Citovat

Dobry den,
Jsem zacatecnik s Cubase SX3 a prave se marne snazim vyexportovat skladbu. Asi si to predstavuji jak Hurvinek valku. Myslel jsem si, ze staci:
1. Otevrit v Cubase existujici .mid soubor
2. Vyzkouset jestli dobre hraje
3. Zvolit File/Export/Audio Mixdown, format wav
4. Stlacit OK. ... A je to!
... A ono neni. Sice probehne export (vidim progress bar), vysledny soubor ma odpovidajici velikost a jde otevrit ve wav editoru, ale neobsahuje zadny signal. Muze mi prosim nekdo poradit, v cem je ten spravny trik?
Dekuji.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Je to tím, že ty MIDI stopy jsou směrovány do externího (z hlediska Cubase) MIDI syntezátoru.

Audio mixdown uloží na harddisk do wavu jen to, co hraje v master kanálu VST mixážního pultu Cubase. V situaci, jak je projekt nastavený teď (podle screenshotu), je určitě zcela němý.

Noty z MIDI stop jsou posílány ven z Cubase do Microsoft MIDI Mapperu, který používá výchozí MIDI zařízení nastavené v ovládacím panelu Zvuky a zvuková zařízení, záložka zvuk, čili nejspíš Microsoft GS Wavetable SW Synth nebo nějaký jiný syntezátor, třeba integrovaný na zvukové kartě. Ten přicházející noty interpretuje, teprve on z nich dělá zvuk, který posílá na svůj audio výstup. Tenhle zvuk už ovšem Cubase nemá k dispozici. Vzniká mimo ni a pokud nebude v Cubase nahrán do audio stopy, nebude také obsažen v audio mixdownu.

(Steně tak by mohl být Microsoft MIDI Mapper směrován na externí syntezátor v klávesách nacházejících se zcela mimo počítač. Zvuk, který by v něm podle příchozích MIDI not vznikal, by opět Cubase neměla k dispozici. Aby mohl být obsažen v audiomixdownu, musel by být nejdřív přes vstup zvukové karty nahrán do audio stopy.)

Takže je potřeba si v mixážním pultu zvukové karty vybrat správný vstup pro nahrávání (buď přímo výstup ze syntezátoru, pokud jde o synťák integrovaný na zvukovce, nebo Stereo Mix, pokud jde o SW synth, nebo Line In do kterého je připojen výstup z externích kláves) a zapnout si v Cubase nahrávání do audio stopy.

Jiná situace by byla, pokud by k přehrávání MIDI not byl použit nějaký VST instrument. Ty pracují uvnitř Cubase. Zvuk, který v nich vzniká je součástí VST mixeru a je obvykle směrován do master kanálu, z něhož je vytvářen mixdown. Takže alternativou k nahrávání externího syntezátoru do audio stopy je zapnutí nějakého VST instrumentu (třeba Universal Sound Modulu nebo nějakého lepšího VSTi) a nasměrování výstupu MIDI stop v Cubase do něj. Pak bude audio mixdown fungovat podle původní představy.

Mimochodem, tohle je zde jeden z nejčastěji probíraných problémů, řešilo se to tady už mnohokrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jz77f



Založen: 2.2.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

PK, moc dekuji za odpoved. Hodne nejasnosti se mi tim vysvetlilo.

Export uz funguje. Problem byl, ze jsem do audio stopy vlastne nenahraval nic kvuli tomu, ze jsem ve Windows mel jako zdroj nahravani zapnuty mikrofon!
Pro ty, kteri maji stejny problem, uvadim reseni:
1. Ve Windows otevrete Mixer zvuku (byva to jedna z ikonek vpravo dole)
2. Prepnete na nastaveni zaznamovych zarizeni ('Record')
3. Ze zobrazenych moznosti vyberte 'Stereo Mix'
4. Zavrete dialog. Tot vse.
(Pro vasi zvuk. kartu muze Mixer zvuku vypadat trochu jinak.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com