Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ovládání více volume najednou

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 8:58 am    Předmět: Ovládání více volume najednou Citovat

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo neví, jak ovládat více volume najednou v Cubase. Zda je to vůbec možné. Děkuji úředem za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Vybrat v mixáku více kanálů současně (pomocí shift+click) a v kontextovém menu zvolit Link Channels (nebo CTRL+G).
Unlink je CTRL+U.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 2:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuji mnohokrát.. Smile Ještě se mi nestalo, že bych zde nedostal uspokojivou odpověď. Jsem za to vděčen.

Ještě bych měl jednu otázečku... Pokud nahrávám více stop (spec. vokály) se stejnou charakteristikou, chci na všechny tyto stopy aplikovat jednotné nastavení eq, comp atd... udělám to tak, že vytvořím pro tyto stopy group track a v něm pak nastavím efekty pro všechny stopy (doufám, že dělám správně). Mám však problém s nastavením dynamických procesorů, když nastavím kompresor v groupe kanálu, zvuk je velmi zkreslený a špatný. Když však aplikuji na každou stopu compresor zvlášť, zvuk je v pohodě, ale pro změnu to strašně žere procesor a je to nepřehledná práce, zvláště, když těch stop s vokálama je třeba 25.. Dělám něco špatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 9:53 pm    Předmět: :-) Citovat

Takže ano, je to správně (Group track).

Problém s dynamickými procesory je celkem vzato nasnadě, protože v každé dílčí stopě bude jiný charakter signálu a tudíž potřebuje jiná nastavení třeba zmíněného kompresoru. Tady je pak nutno dávat postupu co jeho jest, a tedy procesovat jednu každou stopu zvlášť bez ohledu na pohodlí.

Nicméně - sice jsem s tolika vokálními stopami pospolu nikdy nepracoval, ale nezdá se mi, že by po jejich smíchání kompresor zrušil zvuk popsaným způsobem....... Když se s kompresorem pracuje, nelepší se to? Nebo prostě ani na nastaveních nezáleží a výsledný zvuk je špatný?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

Díky Pavlii.
Pracuji běžně s tolika vokály, někdy i s více a právě vokály mi způsobují tento problém, dokonce i když jich pošlu do groupu třeba jen deset. Nechce se mi procesovat každou stopu zvlášť, neboť většinou všechny vokální stopy patří max třem zpěvákům s podobnými hlasy někdy i pouze jednomu. Jiná věc, kterou jsem také udělal, že jsem všechny zpěvy smíchal do stereo stopy a poté aplikoval kompresor a výsledek byl v pohodě... to je jeden ze způsobů.. problém mám pouze pošlu-li to do groupu, potom aplikace dynamických procesorů způsobuje jakési přehnané a nepřirozené stlačení zvuku až skoro zkreslení, byť kompresor je nastaven velice málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 2:19 pm    Předmět: :-) Citovat

Mhm - docela zvláštní, procesovat stereo stopu a "Group" stopu mi přijde jako jedno a totéž....

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 2:27 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Mhm - docela zvláštní, procesovat stereo stopu a "Group" stopu mi přijde jako jedno a totéž....

P.


Výsledek je k mému překvapení naprosto odlišný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com