Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Recording LE 4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mareck



Založen: 15.12.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 3:32 am    Předmět: Recording LE 4 Citovat

Dobrý den, obracím se sem na forum s dotazem. Mám trochu potíže s nahráváním. Nejde mi udělat nahrávka ve stereu. Chápu, že Mic nebo linka je mono Razz, ale já bych to potřeboval nahrát v obou L i P kanálu. V inspektoru mám nastavený Stereo In (nic jinýho mi tam ani nejde - jedině pak no bus) a přesto mi to leze jen do levého kanálu. Používám Lexicon Omega. Mnohokrát děkuji za případnou odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 9:03 am    Předmět: :-) Citovat

OK - zkusím to vzít od "nejtupější" metody. Jen bych na začátek uvedl, že MONO zdroj signálu (mikrofon třebas) opravdu jako STEREO (čili L a R) nenahraješ!

1. Nahraj jednu MONO stopu a nahraný part zkopíruj do druhé MONO stopy. Jednu nastav "L" a druhou "R" a je to.

2. Nahraj postupně dvě MONO stopy a poté nastav jednu "L" a druhou "R" (tzv. "zdvojování).

3. Připoj rovnou 2 mikrofony a nahraj jednu STEREO stopu.

Můžu sezeptat na důvod té potřeby? Pokud je nutné mít třeba pro další zpracování dva soubory (jeden pro levý a druhý pro pravý kanál), není třeba mít v projektu dvě stopy (MONO) nebo jednu STEREO. Stačí při Export Audio vybrat třeba možnost Stereo Split a na disk se vygenerují dva soubory Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mareck



Založen: 15.12.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 2:28 pm    Předmět: Citovat

V první řadě děkuji za odpoveď Wink
Jinak abych to ještě dovysvětlil. Dříve jsem používal pro mixování muziky Acoustica MP3 Audio mixer. Jednoduchy to programek, nebo jen pro nahravani Nero wave editor... Mikrofon a kytaru sem mel pripojeny pres mixazni pult do zvukove kraty. Signal, ac byl napr. z mikrofonu, se do PC nahral stereo (identicky signal jak z praveho tak i leveho kanalu) a o to mi prave jde. Ptz linku bicich nebo jednu z linek kytar bych chtel mit vzdy prave takto - do L i P stejnou. A tak 1nahravku mono duplikobvak vedle sebe mi prijde trochu zvlastni - tey jestli jsem dobre pochopil odpoved.
Nyní mám mic i kytary pripojené přímo do Lexiconu Omega. Ten ma na sobe tlacitka u každého vstupu Stereo/Mono ale ty vubec nereaguji.

A jeste mam dalsi problem, jak si muzu nahrát zvuk z PC, ktery jsi pustim na treba pres intern. prohlizec (ptz nelze zdarama stahnout)? Drive sem si jen misto zdroje Mic v PC nastavil signal z PC a pohodlne jsem si nahral smycku bicich nebo cokoliv co jsem zrovna prehraval - duvod je ze to bud neslo stahnout nebo to bylo placene. Nyní kdyz si rozkliknu nastaveni hlasitosti pod W XP v modu Přehravání tomo mam podezrele malo a v modu Záznam nemam vubec nic k vyberu. Puvodni zvuk kartu mam zakazanou v BIOSu, a jako zvuk pouzivam jen Omegu. Ovladace bych mel mit nainstalovane dobre, zkousel jsem stahnout od vyrobce i aktualni verzi a znovu preinstalovat... bez vysledku. Ale jinak mi vse funguje dobre - ale co se tyce nahravani, to jen v LE4.

Snad jsem to vse objasnil lepe. Budu moc rad jeste za odpoved... Dekuju a hezky den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 5:00 pm    Předmět: :-) Citovat

Omega zjevně nedisponuje interním "loopback" systémem, tedy třeba něco jako jinde označované "What you hear". To bude důvod, proč to nejde (případně mě někdo doplňte).

K nahrávce: mnou navrhnuté "okopírování" jedné stopy do druhé je identické k tomu, co jsi provozoval původně s tím mixem Laughing

Pokud nahráváš z mikrofonu MONO stopu a máš nastavenou panorámu na střed, jde zvuk VŽDY z obou kanálů. Opravdu je nesmysl plácat na to dvě stopy nebo nedejbože stereo stopu. Totéž platí o kytaře přímo píchnuté do zvukové karty.

Jinak zvuk z Win (čili jakýkoli multimediální) lze nahrát třeba i tak, že máš pro Win povolenou integrovanou zvukovku a pro audio aplikaci (Cubase, Sonar, atdatd.) zase Omegu. Výstup z integrované zvukovky propojíš se vstupem Omegy a nahráváš.

Případně lze použít "virtuální audio kabel"; free verze myslím podporuje dva kanály, čili jeden STEREO data stream.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com